Čím sme výnimoční?

Výnimočnosť nie je v našom prípade len jedno slovo, ale celý rad na seba nadväzujúcich procesov a zodpovedného prístupu. V našej práci dbáme na princíp ekologického poľnohospodárstva, kladieme dôraz na lokálnosť a minimalizovanie odpadu pri konečnom spracovaní našich produktov.

Jedinečnosť nášho hovädzieho mäsa

Dozrievanie hovädzieho mäsa v dozrievacích komorách je to, čo robí naše produkty jedinečnými. Touto technológiou sa chceme odlíšiť od ostatných spracovateľov hovädzieho mäsa, ale predovšetkým prinášať na váš stôl kvalitné produkty.

Milan Jurčík – náš šéf mäsovýroby

Na kvalitu všetkých produktov prispieva okrem ostatných faktorov a procesov aj samotné spracovanie konečného produktu. Pri spracovaní mäsa je obzvlášť dôležitá jedna z posledných fáz – rozrábka mäsa, za ktorú je zodpovedný mäsiar.

Význam hovädzieho a teľacieho mäsa v strave vašich detí

Mamička chce vždy pre svoje dieťa len to najlepšie a čo sa týka podávania prvých príkrmov a stravy je to dvojnásobná pravda. V množstve informácií, ktoré sa na nás valia či už z médií alebo internetu, však robia nerozvážne rozhodnutia v strave svojich najmilších.

Close Menu